Yeşilay Haftası kutlandı

Her yıl kutlanan Yeşilay Haftası, bu yıl da gönüllülerle ve vatandaşlarla birlikte kutlandı. Yeşilay Bahçelievler Şube Başkanı Mahir Ekinci, bağımlılıkla mücadelenin kesintisiz süreceğini belirtti

Her yıl 1-7 Mart arası Yeşilay Haftası olarak kutlanıyor. 101. Yaşına erişmenin mutluluğunu yaşayan Yeşilay da bu sene, ’Yeşilay Hep Benimle’ diyerek vatandaşlara mesaj verdi. Tütün, alkol, madde, kumar ve internet bağımlılıklarıyla mücadelesini aralıksız sürdüren kurum, bağımlılıklardan uzak, sağlıklı bir yaşamın önemini vurguluyor.  Türkiye genelinde 120 şubesiyle faaliyet gösteren Yeşilay, deneyimini ulusla arası arenada da paylaşıyor.

“MÜCADELEMİZ SÜRÜYOR”

Yeşilay Bahçelievler Şube Başkanı Mahir Ekinci, bağımlılıklarla ilgili farkındalık oluşturmak için birçok proje yürüttüklerinin altını çizerek, “Yeşilay olarak vatandaşlarımızın hayatını etkileyen bağımlılık türleriyle mücadelemizi sürdürüyoruz. Öncelikle küçük yaşlardan itibaren iyi yaşam alışkanlıklarının kazandırılmasını ve bu alışkanlıklarla büyüyen çocukların yaşam boyu bağımlılıklardan uzak kalmasını amaçlıyoruz. Bahçelievler’de her zaman insanlarımızın yanındayız. Vatandaşlarımızı bizimle birlikte kutlama yapmaya ve ‘Yeşilay Hep Benimle’ demeye çağırıyoruz” diye konuştu.

Bu arada Genç Yeşilay kulüpleri, 88 üniversitede bağımlılıklarla mücadele etmek, toplumsal sağlık bilinci geliştirmek ve sağlıklı nesil anlayışının yerleşmesi için çalışmalarını ara vermeden sürdürüyor. Yeşilay gönüllüsü öğrenciler bu çalışmalar kapsamında Yeşilay’ın üniversitelerde tanıtılması, bağımlılıklarla mücadele için ilgili üniversitelerde projeler geliştirilmesi ve çeşitli eğitimlerin verilmesi gibi faaliyetlerde bulunuyor.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button