Yavru kediler son anda kurtarıldı

Moloz yığınlarının altına sığınan yavru kediler, belediye temizlik ekiplerinin dikkati sayesinde hayata tutundu

Bahçelievler'de kedi operasyonu

Bahçelievler’de, yol kenarındaki inşaat atıklarını temizleyen belediye ekipleri, çalışmaları sırasında molozların altından gelen sesleri duyarak, iki yavru kedinin orada olduğunu fark ettiler. Çalışmayı yarıda bırakan ekipler, kedileri iş makinesinin altında kalmaktan kurtardılar. Temizlik ekipleri,  Bahçelievler Belediyesi veterinerlik birimini arayarak durumu bildirdiler. Olayın yaşandığı yere gelen veteriner ekibi, iki yavru kediyi alıp hızla belediyenin hayvan tedavi merkezine götürdüler. Korkmuş, susamış ve aç olan yavru kedilerin ilk muayeneleri veteriner hekim tarafından yapıldıktan sonra merkezde bulunan bir anne kedinin altına verilerek kontrol altına alındı.

Belediye Temizlik İşçisi Uğur Aktaş: Bahçelievler temizlik çalışanlarıyız.  Sokaktaki temizlik çalışmamız esnasında enkaz altından ses geldiğini fark ettim.  Ve hemen kepçe operatörünüze durmasını ikaz ettim! Enkazın altına baktığımda iki yavru kediyi gördüm… Can kurtardığım için, hayat kurtardığım için mutluyum!

Belediye Veterineri Mehmet Safa Dölek: Temizlik yapan arkadaşlarımız yavru kedileri kurtarmışlar; büyük ihtimalle anneleri genç; yavrulara bakamamış, bırakıp gitmiş. Şuan bu yavrular bize emanetler! Biz de diğer anne kedilerin altına vereceğiz. Onların emzirmesini sağlayacağız… Daha sonra da, belli bir büyüklüğü geldiklerinde Bahçelievler sokaklarına salacağız.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button