Vatan Partisi’nden, ‘HDP kapatılsın’ çağrısı

Vatan Partisi Bahçelievler İlçe Teşkilatı, HDP’nin kapatılması için imza kampanyası başlattı. Yenibosna’daki stantta vatandaşlarla bir araya gelen İlçe Başkanı Ümit Şuvak, kapatılmanın gerekçelerini anlattı

Vatan Partisi Bahçelievler İlçe Teşkilatı, PKK’nın uzantısı olan HDP’nin kapatılması için imza kampanyası başlattı. Bahçelievler’in çeşitli noktalarında kurulan stantlarda vatandaşlardan imza toplandı. Vatandaşlar verilen broşürlerle bilgilendirildi.

Vatan Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Ümit Şuvak, Yenibosna, Yıldırım Beyazıt Caddesi’nde açılan stantta bir basın açıklaması yaptı. Şuvak açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Bitlis Tatvan’da elim bir helikopter kazasında hayatlarını kaybeden şehitlerimizi, rahmet ve minnetle anıyor. Yakınlarına, ordumuza ve asil milletimize başsağlığı diliyoruz. Şehitlerimizi vatan toprağına verirken yüreklerimize de gömüyoruz. Helikopter kazasında şehit olan Korgeneral Osman Erbaş, mütevazi kişiliğiyle görev yaptığı yerlerde halkın teveccühünü kazanmıştı. Yozgat Yerköy doğumlu olan Paşamız, meslek hayatında en son görev yeri Elazığ’dı. Erbaş, 15 darbe girişimi sırasında şehit olan polis ve askerlerin cenaze töreninde yaptığı konuşmada darbecilere tepki göstererek, ‘Türk askeri katil olamaz. Onlar Türk askeri değil katillerdir’ diyerek bir kez daha gönülleri fethetmişti. Komutanımızın bu tavrını hiçbir zaman unutmayacağız. Ve saygı ve minnetle de her daim anacağız. Bütün şehitlerimizin ruhları şad olsun.”

Bu arada Vatan Partisi Bahçelievler İlçe Teşkilatı’nın yanı sarı, Vatan Partisi İstanbul İl Başkanı Cem Dikmen de stantlarda yer alarak vatandaşlarla sohbet etti.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button