‘Tek seansta sigara bıraktırıyoruz’

Küçükçekmece Atakent’te bulunan BHT Clinic, özel bir yöntemle tek seansta sigarayı bıraktırıyor. Hastane doktorlarından Hatice Yoldaş, bu konuda önemli açıklamalarda bulundu
BHT Clinic İstanbul Tema Hastanesi, tek seansta bırakma konusunda oldukça iddialı. Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp (GETAT) Uzmanı Hatice Yoldaş, Radyofrekans sistemiyle sigara bıraktırmada Türkiye’de ilk üçte yer aldıklarının altını çizdi. Bir seanstan sonra yüzde 85 oranında sigara bırakılıyor diyen Yoldaş, şöyle devam etti: ‘’Diğer kalan %15’lik kısımda dudak tiryakisi oluyor. İlerleyen günlerde de tedavi olan kişi nikotinden tat almamaya başlıyor. Terapi sırasında ise zararlı maddelerin frekanslarını tersine çevriliyor. Böylece vücut nikotini zararlı bir madde olarak tanıyor ve dışarı atıyor. Kişi böylece adım adım sağlığına kavuşuyor.’’

İşte Yoldaş, Bahçelievler Express Gazetesi’ne verdiği röportaj:
Tek seansta sigarayı bırakmak mümkün müdür?
Radyofrekans sistemiyle sigarayı bırakmak mümkündür. Bu sistem tek seansta sigarayı bırakmayı sağlıyor. Radyofrekans makinesi ile yapılan terapi için genelde bir seans yeterlidir. Bu sistemde sigara bırakma seansı için rezonans makinesi ile yapılan terapide vücudun yeni duruma uyumu açısından ilk 72 saat çok önemlidir. Sigaraya karşı direnç gösterilen bu süre en riskli zamandır. Fakat bu sürede şiddetli sigara isteğinin oluşması beklenmez. Seans sonunda vücut nikotini istemez hale geliyor. Terapinin hemen sonrasında eski alışkanlıkla kişi sigara içmeye kalksa bile vücut sigara dumanından rahatsız olmaya başlar ve kişi sigaradan aldığı tadı alamaz.
Nasıl bir yöntemle sigarayı bıraktırıyorsunuz?
Radyofrekans ile sigara bırakma terapilerini, sigaradan kurtulmak isteyen herkese öneriyoruz. Siz de sigarayı bırakmak istiyorsanız, sigarayı kolay bırakmak için hazırsınız demektir. Terapiler, kalp pili bulunanlar ve hamileler dışında herkese uygulanır. Radyofrekans terapisi ile binlerce tiryaki sigaradan kurtulmuştur. Ve bu gelecekte de artacaktır. Sigarayı bırakmak isteyen kişilerde ağır hastalıkların bulunması rezonans seansları için engel değildir. Radyofrekans terapisinde ne kadar bağımlıysanız, kurtulmanız o derece kolay oluyor. Sistem sayesinde nikotin isteğinin azalması görülmektedir. Bunda da Radyofrekans terapisi önemli etki yapmaktadır.
AŞIRI SİGARA İÇMEK BAŞARI ORANINI ARTIRIYOR
Radyofrekans sisteminde sigarayı bırakma terapisinin etkisi vücut ne kadar kirli ise o kadar yüksek olacaktır. Seanstan sonra vücudun toparlanabilmesi için bol bol su içilmeli. Bu da toksinlerin vücuttan atılmasını sağlıyor. Sigarayı bırakma terapilerinin önemli etkilerinden biri de stres düzeyini azaltmasıdır.

TERAPİDEN SONRA İLK ÜÇ GÜN ÖNEMLİDİR
Terapiden sonra ilk üç gün çok önemli. Yani üç günden sonra kişide fiziksel nikotin talebinin olmaması hedeflenmektedir. Bu sebeple insanda nikotin krizleri yaşanmaz. Yani terapiden sonra sigara bırakıldığında vücutta nikotin kaynaklı bir yoksunluk oluşmaz. Bu sebeplerden dolayı kişi az kilo alır. Gözlemlediğimiz kişilerde ortalama 1 ila 3 kilo arasında görülmüştür.
Radyofrekans yöntemi ile sigara nasıl bırakılıyor?
Radyofrekans ile sigara bırakma seansının hemen öncesinde son sigara içilmesini talep ediyoruz. İçerek küçük bir cam tüp içine söndürülen son sigarayı; “silinecek frekans örneği” olarak kullanıyoruz. Radyofrekans terapisi ile frekans temizliği denilen işlem son içilen sigara üzerinden uygulanıyor. Sigara tiryakisinden bir diğer isteğimizde genelde kullandığı marka sigaradır. Bu kurala uyulması etkinliği arttırıyor. Radyofrekans terapisi 90 dakika sürüyor ve genellikle tek seans yeterli oluyor.
TERAPİDEN SONRA YASAK KALKIYOR
Yapılan Radyofrekans ile sigara bırakma seansının en büyük avantajı “üzerine gitme davranışını” yapabilmenize olanak vermesidir. Radyofrekans ile sigara bırakma seansının 2. gününden sonra istek oluşturacağını düşündüğünüz şeyleri yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özellikle sigara içilen yerlere gidilmeli ve kahve içmelidir. Üzerine gideceksiniz ve çok zorlanmadığınızı göreceksiniz.
TOKSİNLERİN ATILMASI İÇİN BOL SU TÜKETİLMELİ
Vücudun bir an önce temizlenebilmesi, sigara bırakma terapisinin etkinliği açısından önemlidir. İşlem sonrası özellikle ilk 72 saat bol su (günlük içtiğiniz su miktarının üzerine fazladan 2 litre ve üzeri) tüketilmelidir. İlk birkaç gün detoksa bağlı vücutta hafif bir sigara-kül kokusu, ya da bazen hafif kabızlık görülebilir veya hafif halsizlik yaşanabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button