SVG Saat’ten yerli ve milli atılım

Saat sektörünün saygın firmalarından SVG Saat, deri kordon fabrikasını İstanbul’da faaliyete geçirdi. Aylık 60 bin adet üretim yapacak olan firma, tamamen yerli malzemelerden deri kordon imal edecek

SVG Saat yerli üretim

Saat sektörünün öncü firmalarından SVG Saat, yerli ve milli üretime geçti. İstanbul’da kurulan fabrika istihdam sağlayarak yüzlerece insana ekmek kapısı açacak. Deri Saat Kordonu Fabrikasında üretilen malzemeler ülke ekonomisine de katkı sağlayacak. Fabrikada üretilecek deri saat kordonları tamamen yerli malzemelerden tedarik edilecek. Aynı zamanda bu ürünler iç piyasanın yanı sıra yurt dışına da ihracat yapılacak.

‘SAAT PİYASASINA YENİ BİR HEYECAN GETİRDİK’

SVG Saat YERLİ ÜRETİM

SVG Saat Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güngörür, yerli ve milli bir atılım yaptıklarının altını çizerek, şunları söyledi: “Uzun yıllardır yerli üretim yapmak için arayışlarımız sürüyordu. Nitekim bu bize 2021 yılında nasip oldu. Daha önce yurt dışından ithal ettiğimiz saatlerin kordonlarını artık ülkemizde kendi imkanlarımızla yapacağız. Yüzlerce insana istihdam sağlayacağız. Ürettiğimiz bu kordonlar iç piyasaya sunulacak. Dış piyasaya da ihraç edilecek. Hedefimiz aylık 60 bin deri kordon üretmek. Rusya, Bosna Hersek, Kosova, Arnavutluk, Sırbistan, Karadağ, Romanya, Bulgaristan, Almanya, İsviçre, İtalya gibi ülkelerin yanı sıra Orta Doğu pazarına da girmek istiyoruz. Fabrikamız bize ve ülkemize hayırlı olsun.”

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button