Sokak hayvanları gönüllü sahiplerini arıyor

Yaşadığımız sokağın, caddenin, mahallenin vazgeçilmezleridir onlar. Yani sokak hayvanları. Her sokakta bulunacak gönüllüler bu hayvanları sahiplenip onların bakımlarını üstlenebilir.

Sokaklarda yaşam mücadelesi veren sokak hayvanları (kedi ve köpek) hayvanseverlerin çabalarıyla hayata tutunma mücadelesi veriyor. Hayvanseverler sokak hayvanlarıyla ilgili ilginç bir öneri ortaya attı. Bahçelievler’deki gönüllü insanlar kendi sokaklarında veya caddelerinde yaşayan sokak hayvanlarını sahiplenseler, onlara mama ve tıbbi destek sağlansa en azından bu mahzun hayvanlar daha rahat bir hayat sürebilirler.
Hayvanseverler, Bahçelievler Belediyesi’nden de bir talepte bulunarak, sahiplenilen hayvanlara mama ve tıbbi desteğin karşılanmasını istiyorlar. Görüşlerine başvurduğumuz Müşerref Sakoğlu isimli hayvansever bu konuda şunları söylüyor: “18 tane sokak kedisine bakıyorum. Bu hayvanların mamasını kendi cebimden karşılıyorum. İnanın kıt kanaat geçiniyorum. Helali hoş olsun. Elimden geldiğince bu hayvanlara bakacağım elbette. Geçen gün kedinin bir damlasına 80 lira verdim. Ayrıca bu hayvanların ilaçlanması lazım. Zira bitleniyorlar. Biz vatandaşlar olarak gücümüz belli. Bu bağlamda Bahçelievler Belediyesi’nden bize destek olmasını rica ediyorum. Hep birlikte el ele verirsek sokak hayvanlarına daha iyi bir hayat sunarız.”
Bahçelievler Belediyesi’nden yardım talep eden hayvanseverler, belediyenin organizasyonuyla ilçenin her sokağında bulunacak gönüllü insanlarla, sokak hayvanlarına el atılabilir. Belediye halk el ele vererek minik dostlar hem sahiplenme duygusuyla, hem de daha iyi bir bakımla iyi şartlarda hayat mücadelesi verebilirler. Belediye ilçenin muhtelif yerlerine asacağı reklam panolarıyla da halkı bilinçlendirebilir.

 

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button