Siyasi partilerden Azerbaycan’a destek

Bahçelievler’deki siyasi parti temsilcileri, dost ve kardeş ülke Azerbaycan’a tam destek verdi

Azerbaycan-Ermenistan

Vatan Partisi İlçe Başkanı M. Ümit Şuvak önderliğinde bir araya gelen Bahçelievler’deki siyasi parti temsilcileri, kardeş ve dost ülke Azerbaycan lehine bir basın açıklaması yaptı. Şirinevler yürüyüş yolundaki İş Bankası önünde toplanan siyasiler, Türkiye ve Azerbaycan bayrakları açtı. CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi Elif Yılmaz’ın yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşu (STK) Temsilcileri de katıldı.

İlk basın açıklamasını Vatan Partisi İlçe Başkanı M. Ümit Şuvak, yaptı. Şuvak’ın açıklamasında şu ifadeler yer aldı: ”Dost ve kardeş Azerbaycan topraklarının Dağlık Karabağ bölgesi 30 yıldan beri Birleşmiş Milletlerin Kardeş Azerbaycan lehine olan kararlarını hiçe sayarak hukuksuzca işgalini devam ettirmiştir. Ermenistan ordusu işgal altındaki binlerce Azerî kardeşimize karşı kanlı katliamlar gerçekleştirmiştir. Ayrıca Ermenistan uyguladığı kanlı politikalar ile bölgede barış ve istikrarı korunması amacı ile yapılan bütün girişimleri boşa çıkarmıştır. Şunun bilinmesini istiyoruz ki; Dağlık Karabağ ve öz ve öz Kardeş Azerbaycan’ a ait vatan topraklarıdır. Dağlık Karabağ, Vatan toprağımızdır, İzmir’le birdir, İstanbul’la birdir, Bahçelievler ile birdir.  Vatan masada kurtarılamaz. Vatan, Uluslararası Topluma çağrılarla kurtarılmaz. İşgalci Ermenistan, vatan toprağımızı hangi yöntemle işgal ettiyse, toprak o yöntemle kurtarılabilir. İzmir’i nasıl kurtardıysak, Dağlık Karabağ’ı da öyle kurtarabiliriz. Türkiye ve Azerbaycan, Karabağ’ı kurtarmak için her yönteme hazır olmalıdır. Türkiye, Karabağ’ın kurtarılması için hangi strateji ve araçların uygulanacağını Azerbaycan hükümetiyle birlikte kararlaştırmalıdır. Yürütülecek strateji ve siyasette hedef, zafer kazanmaktır. Başarıya yönelik olmayan palavralar geçersizdir.  Azerbaycan’a saldıran Paşinyan yönetimi ABD darbesiyle geldi. ABD, Türkiye’yi dördüncü bir cepheden, Kafkaslardan da tehdit ediyor. Tehdide yanıt, ABD-İsrail karşıtı güçleri yanımıza kazanarak olur. Türkiye dört cepheden (Karadeniz, Kafkaslar, Doğu Akdeniz, Fırat’ın Batısı ve Doğusu) ABD-İsrail tehdidine karşı öncelikle öz gücüne güvenecek ve öz gücünü inşa edecektir. Karadeniz’den Umman Denizi’ne kadar bütünsel strateji başarının şartıdır. Vatan Partisi olarak yukarıda savunduğumuz fikirlerimizin önemli bir kısmının devletimiz ve milletimiz tarafından benimsenmiş olmasından memnuniyet duyuyoruz. Türk Milleti milli meselelerde, siyasî parti ve farklılıkları bir kenara bırakarak bir olur birlikte davranır. Bu Türk Milletinin yüksek karakterini ortaya koyar. Bugün burada yaptığımız ortak açıklama bunun kanıtıdır. Bahçelievler’den tüm dünyaya ilan ediyoruz ki; Tüm kararlılığımızla Kardeş Azerbaycan’ın yanındayız. Vatan Partisi ilçe başkanı olarak katılan siyasi partilerin ilçe başkanlarına ve tüm katılımcılara teşekkür ederim.  Azerbaycan’ı savunmak Türkiye’yi savunmaktır. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

Azerbaycan

‘’DÜNYA ÜZERİNDE GERÇEKLEŞEN BÜTÜN ZULÜMLERİN BABASI İSRAİLDİR’’

Bir açıklamada Saadet Partisi İlçe Başkanı Yaşar Avcı yaptı. İşte Avcı’nın o açıklaması:

”Biz Saadet Partisi olarak; hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğuna inanmıyoruz. Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının var olduğuna inanıyoruz. Bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği Siyonizm mikrobudur bunun da atası İsrail’dir. Bu mikrop Korona virüsten de daha tehlikelidir.  İsrail; Siyonist düşüncenin eseri olan bir kötülük şebekesidir. Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın da baş belası olmuştur.  İsrail demek; soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir. İsrail demek; ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek; işgal, yağma ve talan demektir.  Dünya üzerinde gerçekleşen bütün zulümlerin babası İsrail’dir. Bugün Ermenistan’ın Azerbaycan’a karşı yaptığı zulüm de onun eseridir. Çünkü emperyalist güç olan İsrail’e sırtını dayamış ve onun politikasını izlemiştir. Zulüm ebedi olamaz ve elbette bir gün sona erecektir. Bütün dünya Müslümanlarının zulümden kurtulmalarına tek çare cennet mekân Erbakan hocamızın kurmuş olduğu D-8 İslam Birliğini yeniden canlandırmaktır. Biz inanıyoruz ki,  bu takdir ve dirayet devletimizin elindedir. Biz Her zaman kardeş Azerbaycan’ın ve Dünya üzerinde zulüm gören her ülkenin yanında olduğumuzu bir kere daha vurguluyor, saldırı sonucu şehit olanlara Allah’tan rahmet ve yaralı kardeşlerimize acil şifalar diliyoruz. Yaşanabilir bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye ve Yeni Bir dünya düzeni kurulması temenni ediyoruz.”

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button