Küçük yaşta organik tarım yapmayı öğreniyorlar

Özel Penguen Anaokulunda eğitim gören çocuklar, öğretmenleri eşliğinde organik tarım yaptı. Sebze fidelerini tek tek toprağa diken çocuklar, tohumları da öğretmenlerle beraber ekti

Özel Penguen Anaokulu

Özel Penguen Anaokulunda eğitim gören 3-6 yaş grubu çocuklar, küçük yaşta organik tarım yapmayı öğreniyorlar. Domates, Salatalık, Soğan, Biber, Kabak ve Çilek gibi sebzeleri eğitmenler eşliğinde toprağa eken çocuklar, sebzeleri sulayarak büyümesini bekleyecekler. Tarım yapmanın püf noktalarını çocuklara öğreten eğitmenler, beraber sebzelerin gelişimini gözlemleyecekler.

‘DALLARINDAN KOPARTIP YEMEYİ SABIRLA BEKLEYECEĞİZ’

‘Ağaç yaşken eğilir’ atasözünü hatırlatan Özel Penguen Anaokulu ortaklarından Engin Öder, ‘’ Özellikle şehirde yaşayanlar ya da ekecek biçecek bahçesi olmayanlar için sebzeleri dalından koparıp sofraya getirmek, hormonsuz, kimyasal ilaçlardan uzak beslenmek hayal gibi dursa da gerçekleşmesi imkânsız değil. Küçük denemelerle her türlü sebzeyi yetiştirmek mümkün. Bizde anaokulumuzda çocuklara özel birer metre hobi bahçesi oluşturduk. Buralara sebzelerimizi ektik. Sabırla sebzelerin büyümesini bekleyeceğiz. Nasipse, 1-2 ay içinde dallarından koparıp tüketeceğiz. Çocuklarımızda bu vesile ile tarım yapmayı öğrenmiş olacaklar’’dedi.

Bu arada Özel Penguen Anaokulu bahçesinde meyve ağaçları da bulunuyor. Rengârenk çiçek açan ağaçlar, meyve vereceği günü bekliyor.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button