Engin ÖDER


Söylemler, eyleme neden dönüşmüyor?

Yeniliklere açık olalım...


Bahçelievler ilçesinde çözülmesi gereken sorunlardan bir tanesi de stadyum. Bunun için ciddi adımlar ne zaman atılacak? Kocasinan Stadyumu yıkıldı, ancak yerine yenisi yapılmadı! Madem istenilen tarihte yapılmayacaksa, neden yıkıldı! Peki; yenisini yapmak için neden gayret gösterilmiyor. 31 Mart 2019 yılından bu yana görevde bulunanlar, söylemlerini eyleme niçin dönüştürmüyor? Demek ki lafla peynir gemisi yürümüyor. Stadyum sorunu mümkünse en kısa sürede çözülsün… Kocasinan Stadyumunun yerinin meydan olacağına dair bilgiler var. Bu bilgiler doğru ise; stadyum açığı nasıl kapatılacak? 

BU SESE KULAK VERİN…

Yenibosna Kuyumcu Kent Sahasının revize edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Sahanın şuan ki durumu salgın koşullarına elverişli değil! Mutlak suretle el atılması taraftarıyım. Çözüm önerim ise şu şekildedir: ‘’Sahanın yönünün tersine çevrilmesi, soyunma odalarının kullanışlı hale getirilmesi, sahanın altına otopark konulması ve tribünler yapılması.’’ Bu sıraladıklarım yapılırsa, alt liglerdeki lig maçları burada oynanabilir. Ayrıca ilçedeki amatör takımların antrenman yapacak saha sıkıntısı da kısmen çözülür. Eylül’de liglerin başlayacağını düşünürsek, yenilemek için yeterli zaman var. Umarım Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, bu işe el atar. Adım atacağına inancım tam. Çünkü daha fazla çocuğun spor yapmasını istiyor. Bazen istemek yetmiyor, somut adım atmak gerekiyor!

ŞÖHRETLER MAÇLARINI DEVAM ETTİRMEK İSTİYORUM

Bahçelievler Stadyumunda yenileme çalışmaları sürüyor.Burası daha önce doğal çimdi, şimdi de suni çime dönüşüyor. Soyunma odaları ve tribünlerde yenileniyor. Amatör takımlar gibi bende açılmasını sabırsızlıkla bekliyorum. Ünlüler- Gönüllüler Bahçelievler Şöhretler Maçlarını burada oynatmak istiyorum. Geriye dönüp baktığımda bu organizasyon ilçeye çok şey kattı. Yeni dostluklar, arkadaşlıklar kuruldu. Yani kısaca; kaynaşma sağlandı. Yeni formatıyla bu kaynaşmaların artacağına yürekten inanıyorum. Nasipse bayramdan sonra startını vereceğim. Tabi ki Covid-19 buna müsaade ederse. Hepinize sağlıklı, mutlu bayramlar diliyorum. Hoşça kalın. Bir sonraki yazıda görüşmek üzere…