Galip Karayiğit


Elektriğe %15 zam olur mu?

Merhaba kıymetli okuyucular, bu ilk köşe yazım. Bu yazımda elektriğe yapılan zamma değineceğim.


Tüm dünyada “enflasyon ”adı verilen canavar, ekonomik bağımsızlığını elde edememiş ülkelerin başında daima demokrasinin kılıcı gibi bekler durur.

Yerinden kıpırdamaya kalkan her ülke yerinden kalkmanın bedelini bir şekilde öder.

Bilgi çağından geri kalmış ve milli birliğini sağlayamayan ülkelerde bu durum daha da kötüdür.

Kendi milli eğitim politikası olmayan ülkeler, milli savunma sistemini de oturtamazlar.

Bilgi çağında ve güneşin hiç eksik olmadığı bir ülkede, elektriği ucuzlatmak için ezeli düşmanımız Ruslara 2 tane nükleer tesis kurdurmak ve ebedi düşmanımız Amerika’ya rest çekmek için ezeli düşmanımızdan “ S 400“ almak Milli Eğitim ve Milli Savunmamızın ne durumda olduğunun bariz göstergesidir!

Şimdiye kadar gelen hükümetler; elektrik, su ve yakıt ile ilgili şimdiye kadar milli bir politika geliştirip şu anda tüm Türkiye’de elektriği suyu ve yakıtı ücretsiz yapabilirlerdi.

Milli Eğitimi hükümetlerin keyfiyetine bırakan ve milli bir savunma politikası olmayan bir ülkede “faturasız” bir hayatı düşünmenin hayali bile kurulamaz.

1999 öncesi yapılan yapıları riskli diyerek yıkan, evlilik yaşı 35’e dayanan bir ülke de tabii ki enflasyon olur,  tabii ki enflasyon canavarı milletin kanını emer, iliğini kurutur.

Hükümetler gelir ve gider ama “ Devlet “ kıyamet sabahına kadar var olacaktır.

Devletin kıyamet sabahına kadar var olabilmesi için, milletin var olması gerekmektedir.

Milletinde var olabilmesi için, refah içinde yaşaması şarttır.

Türk milletinin enflasyon canavarına köle olmaması ve refah içinde yaşamasının yolu “MİLLİ EĞİTİM’’ den geçer.

Türk milletinin Milli eğitim politikası olur ise; bilgi çağının tüm nimetlerinden istifade ettiği gibi,  atalarının yolundan gider ve tüm dünyayı ‘NİZAMI ALEM’le tanıştırarak, dini, dili, ırkı, rengi, mezhebi- meşrebi ne olursa olsun, insanlığı Kölelik düzeninden kurtarır.

Türk milleti partilerin keyfiyetine son verip;

“Milli Eğitim” politikasını oturtmazsa, her ay elektriğe % 15 zam, kendi öz kızına tecavüz eden baba, niye baktın diye öldürülen insanlar, evini geçindiremediği için intihar eden ebeveynlerin haberlerini izlemeye devam edecektir.