‘Kırmızı Kurdele’ filmi görücüye çıktı

Kadınların dramını anlatan ve bir sosyal sorumluluk projesi olarak çekilen kısa metrajlı film ‘Kırmızı Kurdele’ izleyiciden geçer not aldı. Film, istemediği adamla ailesinin zoruyla evlenmek zorunda bırakılan genç bir kızın dramını anlatıyor

Türkiye’deki kadınların hikayesini anlatan ve bir sosyal sorumluluk projesi olarak çekilen kısa metrajlı filmin prömiyeri yapıldı. Yapımcılığını Bülent Doğan’ın yaptığı filmin yönetmenliğini ise Çetin Çuvan yapıyor. Küçük yaşta kendi sevdiğiyle değil, ailesinin istediği kişiyle evlenmek zorunda kalan genç bir kızın dramını anlatan filmin senaryosu ve müziği aynı zamanda başrol oyuncusu Yasemin Karamisa’ya ait.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne yetiştirilen ve Festivaller için hazırlanan filmin oyuncu kadrosu işe şöyle: Yasemin Karamisa, Kutay Koç, Bülent Yasık, Gürkan Erduvan, Şerafettin Alpsoy, Naz Bakar ve Nurcihan Coşkun.

‘BU FİLMİ KADINLARIMIZA ARMAĞAN EDİYORUZ’

‘Kırmızı Kurdele’ filminin yapımcılığını üstlenen ve aynı zamanda yönetmenlik de yapan Bülent Doğan, filmle ilgili olarak kadınların yaşadığı dramları beyaz perdeye aktardıkları için mutlu olduklarını belirterek, “Dünya Emekçi Kadınlar Günü için çektiğimiz kısa metrajlı filmi Türk kadınına armağan ediyoruz. Biliyoruz ki, kadınlarımızın çileli bir hayatı var. Şiddet görüyorlar, itiliyorlar, kakılıyorlar. Bazen babadan, bazen eşten şiddet görüyorlar. Biz de ufak da olsa kadınlarımıza destek olduysak ne mutlu bize.” diye konuştu.

Yasemin Karamisa kimdir?

Best Model of Turkey Best Press güzeli seçilen Yasemin Karamisa, modellik dışında oyunculuk da yapmakta. Podyumların aranılan yüzü Yasemin Karamisa, sunuculuk ve oyunculuk eğitimi de aldı. Aslen Bulgaristanlı olan Karamisa, ‘Arka Sokaklar’ dizisinin bir bölümünde de adından söz ettirdi.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button