Hafızalardan silinmeyen o kareler, bu sergide!

18 Mart Çanakkale Zaferinin yıl dönümünde Türk Kızılay Bahçelievler Şubesinde açılan fotoğraf sergisi, zaferin dünü ve bugününü anlatıyor

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 106. Yıl dönümünde Türk Kızılay Bahçelievler Şubesi, ‘fotoğraf sergisi’ açtı. 100 fotoğraftan oluşan sergideki kareler, kahramanların Çanakkale de verdiği mücadeleyi anlatıyor. Sergiyi gezenler, geçmişe bir kez daha tanıklık ediyor. Savaş anında fotoğraf makinası objektiflerine yansıyan o kareler, Türkiye’nin bağımsızlığını iyi özetliyor. İki hafta açık olacak sergi de Çanakkale savaşının dünü ve bugünü gözler önüne serilmiş görünüyor.

Türk Kızılay Şube Başkanı Sadullah Hazar

Sergi ile ilgili bir bilgi veren Türk Kızılay Bahçelievler Şube Başkanı Sadullah Hazar, serginin önemine değindi. Başkan Hazar, “100 adet fotoğraf sergimizde yer alıyor. 50 tanesi askeri ve özel müzelerden toplanmış kareler. Diğer 50 tanesi de Çanakkale’de kendi çektiklerim. Bizler burada geçmişimizi hatırlıyoruz. Sergimize ziyarete gelen misafirlerde çalışmamızı takdirle karşılıyor. Ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız, Türk Kızılay Şubemize gelerek 10.00 ile 17.00 saatleri arasında gelerek sergimizi gezebilir” dedi.

Fotoğraf/Haber: Engin Öder

 

 

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button