Özcan Bizati'den 'birlik' mesajı

Özcan Bizati'den 'birlik' mesajı

BURSA (İGFA) -  Özlüce İbrahim Yazıcı Tesisleri'nde gazetecilerle bir araya gelen Bursaspor'un çiçeği burnunda teknik direktörü Özcan Bizati, “Nereye geldiğimin ve beklentilerin farkındayım. Bu iş tek başına başarılabilecek bir iş değil. Şehri biliyorum. Potansiyelini biliyorum. Başarmak için beraber olmamız gerekiyor. Benim için lig yeni başlıyor diyebilirim. Biz gereken çalışmaları yapacağız. Şehir birlikteliğiyle başarıyı yakalayacağımıza inanıyorum.” ifadelerini kullandı.

BEN GÜLMEYİ SEVİYORUM

Ben gülmeyi seviyorum. Oyuncularımı da güldürmeyi seviyorum. Moralli olmalarını hedefliyorum. Pozitif havayı sürekli korumayı hedefliyorum. Geldiğimizden beri bu şekilde bir atmosfer oluştu. Bu durumdan ben ve oyuncularım çok memnun.

BASKILI OYNAMAK ZORUNDAYIZ

Ben Şenol Güneş ve Ersun Yanal gibi isimlerle çalıştım. Özellikle Ersun Hoca’nın sistemine yakın olduğumu ifade edebilirim. Hucümda çoğalan, defansa çabuk dönen bir takım hedefliyorum. Tabii ki defansı da ihmal edecek değiliz. Hücüm sırasında bile savunma güvenliğini elden bırakmayacağız. Ancak camianın beklediği pozitif futbol anlayışını kısa zamanda yerleştirmeyi planlıyorum. Benim elimdekini kimse alamaz, benim takımım da böyle olacak. Özetle önde oynamak istiyoruz. Baskılı oynamak zorundayız. Kafamızda böyle bir format var. Bu formatı 2-3 haftaya yerleştireceğiz. Kafamda farklı formasyonlar da var. Sezon başı olsa güzel olurdu ama 21 günlük arada o konuyla ilgili elimden geleni yapacağım. Takım beni tanıyacak. Oynatmak istediğimiz oyunu anlayacak. İlk geldiğimde takımın morali düşüktü. Bu da çok normal. Futbolcuların motivasyon ve gardı düşüktü. Sadece takım olarak düşünmeyin. Bir işi yapmayınca moraliniz bozuk olur. Ama biz bunu düzelteceğiz.

TARAFTARLARIMIZIN DESTEĞİNE İHTİYACIMIZ VAR

Ankaragücü karşılaşması güzel bir mücadele olacak. Üç puan ortada. Bu her maç için geçerli bir durum. Burada önemli olan kimin daha iyi mücadele vereceğidir. Biz mücadeleyi en üst noktada vermek zorundayız. Ankaragücü maçıyla birlikte gereken mücadeleyi vereceğiz. Burada taraftarımızın da büyük desteğine ihtiyacımız olacak. Biz elimizdeki bilerek sahaya çıkacağız. Baskın bir oyun oynamamız gerektiğini biliyorum. Mücadeleyi bırakmayan bir takım olacak. Şerefiyle ve kalitesiyle mücadele edecek bu takım. Maç kaybedilebilir ama bunlar olmazsa olmazımdır. Önde oynamak istiyorum. 2-3 hafta sonra istediklerimin tam anlamıyla ortaya çıkacağını düşünüyorum. Defans da yapsak,  hücum da yapsak o heyecanı yansıtmak zorundayız. Biz şimdiden o kaliteyi ortaya koymaya başladık.

24.09.2021 23:13:06 0