Hakan Bahadır, muhtarları unutmadı

Bahçelievler Belediyesi, 11 mahalle muhtarını yemekte ağırladı. Program da muhtarlar günü kutlanırken, sorunlarda dinlendi

‘19 Ekim Muhtarlar Günü’nde Bahçelievler Belediyesi ilçede görev yapan muhtarlara bir yemek verdi. Sempati 1 Sosyal Tesislerinde gerçekleşen yemeğe Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’da katıldı. Bahadır, muhtarlarını gününü kutladı. Programda işbirlikleri ele alındı; görüş ve öneriler dinlenildi.

Etkinlikte konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, Türkiye’nin köklü bir muhtarlık kurumu geçmişine sahip olduğunu ifade etti. Bahadır, ‘Muhtarlarımız devlet geleneğimizde 1829’dan bugüne kadar varlığını sürdürmüş ve milletimizin gönlünde müstesna bir yere sahip olmuştur” dedi. Muhtarlarımızın aziz milletimizin birinci dereceden temsilcisi olduğunu kaydeden Başkan Bahadır “Demokrasimizin ilk ve önemli bir basamağı olan muhtarlarımız hem halkımız için hem de demokrasimiz için vazgeçilmezlerdir” dedi.

YEREL DEMOKRASİNİN GÜCÜNÜ GÖSTERİYOR

Hakan Bahadır, muhtarlık yapısının ülkemizdeki yerel demokrasinin ne kadar etkin olduğunu bize gösterdiğini kaydetti.  Dünyada çok az devletlerin bu özelliğe sahip olduğunu belirten Bahadır şunları söyledi: “Demokrasimizin temel taşlarından biridir muhtarlarımız. Milletimizin güzide temsilcileri ve hizmetkârlarıdır. Halkımızın tercihi ve seçimiyle işbaşına gelen muhtarlarımız, Ülkemizde mahalli demokrasinin en önemli unsurlarından biridir. Muhtarlık, halkımızla Devlet kurumları arasında köprü vazifesi gören, kamu hizmetlerinin vatandaşlarımıza en etkin şekilde ulaşmasını sağlayan, Devleti ve milleti temsil eden bir müessesedir”

Etkinlik programa katılan mahalle muhtarlarına plaket sunumu ve hediye verilmesiyle son buldu.             

 

20.10.2021 19:33:00 0