DEVA Partisi’nden Konya’ya ve yangın bölgelerine heyet

DEVA Partisi’nden Konya’ya ve yangın bölgelerine heyet

DEVA Partisi Sözcüsü İdris Şahin’in gündeminde Dedeoğlu ailesinin öldürülmesi ve orman yangınları vardı. “Konya’daki hadiseyi normal bir adlî vaka gibi görmek maddi gerçeğin ortaya çıkması açısından sakıncalı” diyen Şahin, orman yangınlarıyla ilgili olarak hükûmeti yetersizlikle eleştirdi.

ANKARA (İGFA) - DEVA Partisi sözcüsü İdris Şahin, partisinin Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısıyla gündemi değerlendirdi. Şahin’in aktardığı bilgiye göre DEVA Partisi hem Konya’ya hem de orman yangını bölgelerine gidecek heyetlerini belirledi. Buna göre DEVA Partisi; Medeni Yılmaz, Sadullah Ergin, Mustafa Yeneroğlu, Mehmet Emin Ekmen, Ali İhsan Merdanoğlu ve Sami Topbaş’tan oluşan bir heyetle taziye ve inceleme için bugün Konya’da olacak.

Orman yangın bölgelerinde inceleme yapacak DEVA heyetinde ise genel başkan yardımcıları Selma Aliye Kavaf, Candan Karlıtekin, Evrim Rızvanoğlu ve Mustafa Uçak yer alıyor. 

Sözlerine Tokyo Olimpiyatları’nda altın madalya kazanan millî okçu Mete Gazoz’u kutlayarak başlayan Şahin’in açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

‘Bitki ve hayvanların kaybını da canlı kaybı olarak görmeliyiz’

“Orman yangınlarında her türlü nebatatın ve hayvanatın kaybını da bir canlı kaybı olarak görmemiz lazım. Bu evrende hep birlikte yaşıyoruz. İnsanın da hayvanın da nebatatın da birer canlı olduğunu unutmadan hareket etmenin uygun olacağı kanaatindeyiz.”

‘Olay öncesi tedbir alamayan iktidar yetkilileri olay yeri inceleme heyeti gibi’

“Yorgun hükûmet Merkez Bankası’nın 130 milyar dolarının cayır cayır yandığını seyrettiği gibi ormanların cayır cayır yanmasını maalesef seyrediyor. Sadece iktidar yetkilileri durum tespiti yapar gibi, hadise vuku bulduktan sonra olay yeri inceleme heyetiymiş gibi olay mahallerine gönderiyor. Bakanların aslî görevi hadise vuku bulmadan önlemleri almaktır.”

GÜNDEM 1.08.2021 09:37:23 0