Atatürk’ün ruhuna Mevlid-i Şerif okuttu

Rizeli işadamı Sedri Kopuz, ‘10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Mustafa Kemal Atatürk ve tüm silah arkadaşlarının ruhuna Mevlid-i Şerif okuttu

SEDRİ KOPUZ

 

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü’nde Roff Çorap Firmasının Kurucusu Sedri Kopuz,  İstanbul Bahçelievler Şirinevler Ulu Camii’nde Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ruhuna Mevlid-i şerif okuttu.

Rizeli işadamı Kopuz, cami çıkışında ise cemaate çorap dağıttı. Bu geleneği beş yıldır sürdüren Kopuz’a cemaat teşekkür etti. Her yıl 10 Kasım’da bu uygulamayı yaptığını belirten İşadamı Kopuz, “Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşları, bizlere bu ülkeyi armağan etti. Ruhları şad olsun. Bende bu ülkenin bir evladı olarak her yıl görevimi yerine getiriyorum. Hayatta olduğum sürece geleneği her yıl devam ettireceğim. Binlerce çorap atamıza ve arkadaşlarına feda olsun” dedi.

Kopuz, davet etmesine rağmen programlara ilgi göstermeyen Atatürk düşünce derneklerine de sitem etti. Hayırsever iş adamı Kopuz,  ihtiyaç sahibi binlerce kişiye de yardım ettiğinin altını çizdi.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button