Eczacıbaşı koçu Motta’dan BVK’ya övgü dolu sözler

Eczacıbaşı Antranörü Marco Aurelio Motta, BVK’ya ziyaret gerçekleştirdi. Motta, kulübün çalışmalarını takdir ettiğini söyledi ve BVK’lı alt yapı sporcularını Eczacıbaşı antrenmanına davet etti

Eczacıbaşı Antranörü Marco Aurelio Motta, voleybolda kendisini ispatlayan, alt yapıdan yeni yıldızlar yetiştiren Bahçelievler Voleybol Kulübü’nü (BVK) ziyaret etti. BVK’lı voleybolcular ile sohbet eden ve onların sorularını yanıtlayan Motta, önemli tavsiyelerde bulundu. Motta, son 16 yılda Türk voleybolunda önemli aşamalar kaydedildiğinin altını çizdi.

‘PROFESYONEL OLABİLMEK İÇİN 10 YIL GEREK’

Türkiye’nin dünyada ilk onda yer aldığını belirten Motta, ‘İstanbul, Ankara ve İzmir’deki takımlar iyi voleybolcular yetiştiriyor. Kendisine bir hedef seçen voleybolcunun zorluklarla mücadele etmesi gerekir. Ana odaklanıp, hayatın tadını çıkarmalıdır. Becerilerini geliştirmek isteyen voleybolcular, koçun söylediklerini mutlak suretle yapmalıdır. Voleybolcunun boyu önemli bir faktör, ancak bu tek başına yeterli değildir. Voleybolcunun yetenekli olması, topu kontrol edebilmesi, oyunu iyi okuyabilmesi ve maçlarda iyi rakiplerinden bir şeyler öğrenmesi onun geleceğini belirler. Bir voleybolcunun profesyonel olabilmesi için de 10 yıla ihtiyacı vardır’dedi. Voleybolculara antrenmanların dışında fiziksel aktiviteler yapmalarını tavsiye eden Motta, BVK’yı sosyal medyadan takip ettiğini de kaydetti.

ODA TÜRK YEMEKLERİNE HAYRAN

Motta, Türkiye’de en çok tükettiği gıdalarını şöyle sıraladı: beyaz peynir, zeytin, ıspanak, patlıcan. Tatlı yerine ise Motta, yoğur tükettiğini açıkladı. Motta, renklerinden dolayı Beşiktaş futbol takımına ilgi duyduğunu da açıkladı. Türk müzikleri dinler misiniz sorusuna Motta, hayır, enstrüman müziklerini dinliyorum diye cevap verdi.

TUNCAL, MOTTA’YA TEŞEKKÜR ETTİ

Motta’ya Alt Yapı Sorumlusu İsmail Şahin, Alt Yapı Menajeri Asuman Bahadırlı eşlik etti. Bahçelievler Voleybol Kulübü Başkanı Fatih Alper Tuncal da ziyaretlerinden ötürü Motta’ya teşekkür etti.

Foto/Haber: Engin Öder

 

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button