”Öncelikle zihinlerdeki engeli kaldırmalıyız”

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Covid-19 nedeniyle Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, ilçede ikamet eden vatandaşlarla online görüşme gerçekleştirdi. Bahadır, belediye olarak engelleri kaldırmak için tüm gayretleriyle çalıştıklarını söyledi

‘3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, ilçede yaşayan engelli bireylerle online görüşme yaptı. Engellileri dinleyen Başkan Bahadır, sorunları kısa zamanda çözüme kavuşturacağını belirtti.

Engelli bireylere karşı ön yargıların ve olumsuz tutumların ortadan kaldırılması için önemli mesajlar veren Hakan Bahadır, “Tüm engelli kardeşlerimizin 3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nü kutluyorum. Sadece bir gün onların yanında olduğumuzu söylemek doğru değil. Biz çalışmalarımızı kalben yapıyoruz. Her gün engelli kardeşlerimizin yanında olup, onlara destek vermeye çalışıyoruz. Herkes bir engelli adayıdır. Engelli kardeşlerimizin eksiklerine göre çalışmalar yapıyoruz” dedi.

”ENGELLİ KARDEŞLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ”

Bahçelievler’de 8 bin 100 tane kayıtlı engellinin olduğunu söyleyen Bahadır, “Engelli vatandaşlarımıza havuz hizmeti veriyoruz. Sık sık bir araya gelerek vakit geçiriyoruz. Bahçelievler’de yaşayan vatandaşlarımıza, engelli kardeşlerimize destek olmaları gerektiğini hatırlatıyoruz. Belediyemizde bulunan İstanbul Kütüphanesi’nin içinde görme engelli kardeşlerimiz için ayrı bir bölüm oluşturduk. Burada sesli kütüphane var. Gönüllü kardeşlerimiz, görme engelliler için kitapları okuyor.  Biz engelli kardeşlerimizin her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.

“TOPLUM BİLİNCİNİ OLUŞTURMAMIZ GEREKİYOR”

İlçede yüzde 80 oranında yol ve kaldırımların engellilerin için uygun olduğunu söyleyen Belediye Başkan Hakan Bahadır,  “Çalışmalara devam ediyoruz. Biz engelli rampası yapıyoruz, ama insanlarımız oraya arabasını park edebiliyor. Bu konuda toplum bilincini oluşturmamız gerekiyor. Biz belediye olarak elimizden geleni yapıyoruz. Vatandaşlarımızdan da bu konuda desteklerini bekliyoruz” diye konuştu.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button