Ne olacak bu Kocasinan Stadının hali?

Merhaba dostlar, uzun bir aradan sonra köşe yazılarıma kaldığım yerden devam kararı aldım. Bundan böyle Bahçelievler’le ilgili sorunlara parmak basacağız. Sorunların çözülmesi için yetkililere sesleneceğiz. Amacımız Bahçelievler halkının daha iyi bir yaşam sürmesine yardımcı olmaktır. Hepinizin bildiği gibi Kocasinan Stadı’na değinmek istiyorum. Stadın yerinde yeller esiyor. Ne olacağı da meçhul… Ne zaman biteceği de bilinmiyor… Kocasinan Stadı’nı şimdilik kargalar kullanıyor.

Şimdilik kargaların kullandığı stadı, sporcular ne zaman kullanacak merak ediyoruz. Yerel seçimlerden hemen sonra Bahçelievler’e gelen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu, çalışmaların başlaması için talimat vermişti. İmamoğlu, sahanın son durumunu yerinde incelemesine rağmen gelinen noktada kayda değer bir değişim görünmüyor.

Yetkililer dostlar alışverişte görsün hesabı bir çalışma yapsa da aslında bu icraata yansımadı. Görünen o ki, Kocasinan Stadı yılan hikayesine dönecek gibi. Bahçelievler’in acilen amatör spor kulüplerini bünyesinde barındıracak bir stada ihtiyacı var. Bunu bilmeyen yok… Ancak kimse dillendirmiyor. Bu köşeden sesleniyorum. Ne olacak Kocasinan Stadının hali?

İlçemizde 13 tane Amatör spor kulübü var olma savaşı veriyor. Hemen hemen hepsinin bünyesinde en az 200 minik futbol sevdalısı çocuk eğitim alıyor. Bu çocuklara iyi imkânlar sunulması gerektiğini düşünüyorum. Onların hepsi bir cevher…Eğer işlersek mücevhere dönecektir. İşlemezsek siyah bir taş olarak çöplükteki yerini alacaktır.

Ey yerel yöneticiler…Bahçelievler’in çocuklarının iyi yetişmesini sağlamak sizlerin omuzlarınızda. Gelin bu ilçeyi her dalda başarıdan başarıya koşar konuma getirelim. Spor güldürür. Spor yaşatır… Sağlıcakla kalın. Kurban Bayramınız mübarek olsun.

Call Now Button