CHP’li meclis üyesinden türbanlı diş hekimine nefret dolu sözler!

Covid-19’la mücadele kapsamında filyasyon ekibinde görev alan başörtülü Diş Hekimi Tuğba Taşkın Öztürk, Bahçelievler Belediyesi’nin meclis üyelerine PCR testi yapıldığı sırada CHP Bahçelievler Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel’in sözlü saldırısına uğradı. Temel, bu durumu yalanlamadı ve yanlış anlaşıldığını söyledi

Diş hekimi olan ve pandemi döneminde filyasyon ekibinde görev yapan Tuğba Taşkın Öztürk, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel hakkında “Ayrımcılık” ve “Hakaret” iddiasıyla Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

ÖZTÜRK’TEN YA BENİ ZEHİRLERSEN İDDİASI!

Tuğba Taşkın Öztürk, Bahçelievler Belediyesi’nin meclis üyelerine PCR testi yapıldığı sırada CHP meclis üyesi Temel’in kendisine “Senin kafanda şu şey var. Yani sana nasıl güvenebilirim, ya beni zehirlersen” dediğini öne sürdü.

‘’YANLIŞ ANLAŞILDIĞINI DÜŞÜREK KENDİNİ SAVUNDU’’

CHP’li meclis üyesi Temel ise iddiaya yönelik “Cumhuriyet Halk Partililer ya da sol ve radikalciler başı kapalı bir kadın için ‘Ya buna muayene olma, ben buna aşı olmam’ derler. Ben o sırada bu bakışı eleştirdim. Ancak o arkadaşımız sanırım yanlış anlamış, kendisinden özür dilerim” dedi.

İSMAİL HAKKI TEMEL CHP’DEN İSTİFA EDECEK Mİ?

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu da, Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel hakkında parti içi soruşturma başlatıldığını sosyal medya hesabından duyurdu. Bu olay, parti içinde yeni tartışmalara yol açmış görünüyor. İsmail Hakkı Temel’in meclis üyeliğinden istifa etmesi bekleniyor. CHP’li isimlerden bazıları da İsmail Hakkı Temel’in söylemin yanlış olduğunu, bunun şakasının bile yapılmaması gerektiğini ve ifade edilen sözün şahıslara ait olduğunu paylaştılar. Bu tip durumların partiye zarar verdiğini belirten CHP’li isimler; gerekenin kısa sürede yapılacağından şüphe duymadıklarını dile getirdiler.

İŞTE YAŞANAN OLAYIN DETAYLARI:

Pandeminin başından beri filyasyon ekibinde diş hekimi olarak görev yaptığını söyleyen Tuğba Taşkın Öztürk, “Mart’ın 4’ünde yaptığımız toplu taramalardan biri için kurum olarak görevlendirildik. Bahçelievler Belediyesi’nin meclis üyelerine toplu tarama yapacaktık. Numuneleri aldığımız sırada CHP Belediye Meclis Üyesi İsmail Hakkı Temel’in sözlü saldırısına uğradım. Kendisi bana dönüp ‘Sen mi yapacaksın bana testi’ dedi. Ben de ‘Evet ben yapacağım’ dedim. Sonra eliyle işaret ederek ‘Ama senin kafanda şu şey var. Yani sana nasıl güvenebilirim ya beni zehirlersen?’ diye sordu. Ben tabii o anda kamu görevimi icra ettiğim için kendisine sadece burada görevli bir hekim olduğumu isterse yaptırmayacağını söyledim. Numune vermek için bana döndü, ben de kendisinden maskesini çıkarmasını ağzını açmasını istedim. Çünkü sürüntü testi yapacaktım. Ona az önceki sözlerin çok kırıcı olduğunu ve hiç şık bulmadığımı belirttim. Ancak kendisi bana dönüp ‘Ama haklıyım, yani kafanda şu şey var, ben şimdi sana nasıl güveneyim. Ya zehirlenirsem ya beni öldürürsen’ dedi. Yaşadığım bu olay gerçekten beni derinden üzdü ve onurumu çok kırdı. Hem yardımcı çalışanlarımızın, hem de diğer insanların gözü önünde olay vuku buldu” dedi.

İSMAİL HAKKI TEMEL “BENİ RENCİDE ETTİ”

Pandeminin başladığı günden beri sağlık çalışanları olarak psikolojik ve fiziksel zorluklar çektiklerini söyleyen Öztürk, kendisine görevi bildirildiğinde biri 4, biri 1,5 yaşında iki çocuğunun olduğunu, buna rağmen bir an bile düşünmeden görevinin başında bulunduğunu belirtti. Öztürk, “Bunların sonunda istediğimiz tek şey vatanımızın, milletimizin bu pandemiden kazasız belasız az hasarla çıkmasıydı. Ancak gelin görün ki bu kadar zor günler geçirdikten sonra üstüne mesleğinizi hiçe sayarak hekimliğimizi bir tarafa bırakıp herkesin içerisinde başörtümü gösterip ona ‘şey’ diyerek rencide etti. Kamuoyunun ve benimle aynı safta çalışan sağlık çalışanlarının vicdanlarına bırakıyorum. Beni en iyi onlar anlar. Adalete güvenim sonsuz. Böyle bir tepkiyle karşılaştığım anda ellerim titredi. Bu tarz saldırılara uğramak gücümüzü kıramaz ama onurumuzu kırıyor” dedi.

‘’TAHKİKAT İŞLEMLERİNİ BAŞLATTIK. ADALETE GÜVENİMİZ SONSUZ’’

Avukat Reha Öztürk de bu tür olayların ülkenin kanayan yarası olduğunu ve suistimale açık bir konu olduğunu belirterek “Tahkikat işlemlerini başlattık. Adalete güvenimiz sonsuz, gerekli incelemeler yapılarak hukuki süreci yürütmeye çalışacağız. Bahsi geçen söylemler iki defa ifade edilmiş. Müvekkilimin dini değerleri ve unsurları ‘şey’ olarak adlandırılmış. Karşı tarafın müvekkilime karşı beyanları ‘Ben şakacı bir insanım, şaka yaptım’ şeklinde savunması, bu olayın biraz daha ciddi boyuta taşınmasını sağlamaktadır. Bir insanın dini değerleriyle alakalı şaka yapılması bile bana göre bir belediye meclis üyesine yakıştırmadığım hal ve hareketlerdendir” dedi.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button