Bir tas çorba yetti gönüllerine dokunmaya

Yeniden Refah Partililer, gece sokaklarda kalan vatandaşlara çorba ve ekmek dağıttı. Sokaktaki vatandaşların dertlerini de dinleyen Yeniden Refah Partililer, imkanlar doğrultusunda yardım yapma sözü verdi

Son dönemlerde sahada aktif bir şekilde çalışmalarını yürüten Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Teşkilatı, bu defa da gece sokaklarda kalan vatandaşların yardımına koştu.

200 kişilik çorba kazanıyla gece parkları dolaşan Yeniden Refah Partililer, oturma banklarında, cami kapı önlerinde yatanlara tek tek çorba dağıttı. Yağan yağmur altında bir battaniye ve yastıkla dışarıda hayatını idame ettiren vatandaşlar, kendilerine bir tas çorba ve ekmek uzatan Yeniden Refah Partililere teşekkür etti. Ekonomik nedenler yüzünden dışarıda kaldıklarını belirten vatandaşlar, kendilerine iş imkânı sunulmasını istedi.

KADERLERİ AYNI, UZATILACAK BİR EL ARIYORLAR

‘Kaderleri aynı, memleketleri farklı’ olan vatandaşlar, Bahçelievler’de sıcacık bir konaklama yerine ihtiyacı olduklarını paylaştı. Uyuşturucu bağımlısı kişilerle aynı yerde bulunmak istemediklerini söyleyen vatandaşlar, Covid-19 nedeniyle iş bulamadıklarını da dile getirdi. Yeniden Refah Partisi Bahçelievler İlçe Başkanı Metin Türk, imkanlar doğrultusunda sokakta kalanlara yardımcı olma sözü verdi. Bahçelievler’deki sokaklarda kalanlara çorba dağıtımı yapıldıktan sonra; artan çorbalar, İstanbul’un diğer ilçelerinde dışarıda yaşayanlara ikram edildi.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button