Bahçelievler’de deprem tatbikatı

Bahçelievler’de 1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında bir tatbikat tertiplendi. İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri bu tatbikata arama kurtarma köpekleri ile katıldı

Türkiye’de tarih boyunca büyük acılara neden olan depremler, her yıl olduğu gibi bu sene de 1-7 Mart tarihleri arasında vatandaşlara Deprem Haftası’nda hatırlatıldı. Bahçelievler Belediyesi Spor Parkı’nda gerçekleştirilen tatbikatta ise; İstanbul İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri bir gösteri düzenledi. Bu tatbikatı Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır’ın yanı sıra İstanbul AFAD İl Müdürü Gökhan Yılmaz ve İstanbul AFAD Birlik Müdürü Cengiz Karakuş da izledi.

BAHADIR’DAN ÇAĞRI: MEZAR EVLERDE OTURMAYIN!

Tatbikatın önemine dikkat çeken Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, “1-7 Mart deprem haftası. Ülkemizde bu konuda birçok çalışma gerçekleştiriliyor. Bizim ülkemiz deprem kuşağında olduğu için tüm vatandaşlarımızın depremle alakalı olarak dikkatli olmalarını istiyoruz. Mezar evlerde oturmasınlar. Belediye olarak kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarımıza devam ediyoruz. İlgili bakanlıklar gerekli çalışmaları gerçekleştiriyor. Biz belediye olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Vatandaşlarımız da belediye ve komşularıyla uyumlu olup mezar evlerde oturacağına depreme dayanıklı evlerde otursunlar” diye konuştu.

“AMACIMIZ HİÇBİR VATANDAŞIMIZIN ZARAR GÖRMEMESİ”

‘Biz bu makamlarda laf olsun diye oturmuyoruz’ ifadelerini kullanan Bahadır, ‘‘Amacımız hiçbir vatandaşımızın zarar görmemesi. Hükümetimiz kira yardımlarını artırdı, taşınma parasını veriyor. Kentsel dönüşümü hızlandırıp depreme dayanıklı evler yapalım diyorum. Bu etkinliği düzenleyen herkese teşekkür ediyorum. Türkiye’de deprem bilincinin olması çok önemli” dedi.

“FARKINDALIK OLUŞTURMAK İÇİN ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜYORUZ”

İstanbul AFAD İl Müdürü Gökhan Yılmaz da, “Deprem haftası içinde AFAD olarak belediyeler ve çeşitli kamu kurum ve kuruluşlarla belirli etkinlikler gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın depreme karşı farkındalığını artırmak için çalışmalar yürütüyoruz. 2021 yılı AFAD Eğitim yılı ilan edildi. Tüm vatandaşlarımızın bu eğitimlere katılmasını öneriyoruz. Bu tatbikat için bizlere ev sahipliği yapan Bahçelievler Belediyesi’ne teşekkür ediyorum” diye konuştu.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button