Bahçelievler Belediyesi’nden “15 Temmuz O Gece” sergisi

Bahçelievler Belediyesi’nce, ’15 Temmuz O Gece’ adlı fotoğraf sergisi açıldı. Açılışa Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır ve vatandaşlar katıldı.

Bahçelievler Belediyesi tarafından hazırlanan ‘15 Temmuz O Gece’ sergisinde, 20 fotoğraf ve tankın ezdiği otomobil yer aldı. Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016’daki darbe girişimi sırasında  Anadolu Ajansı foto muhabirlerinin ihanetini belgeleyen kareleri ile hainlerin kullandığı tankla ezilen otomobilin bulunduğu sergi, Bahçelievler Kamu Binaları Meydanı’nda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve okunan duaların ardından açıldı. Bahçelievler Kaymakamı İlker Arıkan, sergideki konuşmasında, 15 Temmuz gecesi Ankara’da olduğunu ve olayları bire bir yaşadığını söyledi.
Bahçelievler Belediye Başkanı  Dr. Hakan Bahadır, fotoğraf sergisini 15 Temmuz’un unutulmaması için düzenlediklerini söyledi. Bahadır, sergide yer alan otomobilin tank tarafından ezildiğini ve orada gazi olan küçük çocuğun, annesi ve çevredekiler tarafından araçtan çıkarıldığını belirterek, “15 Temmuz hiçbir siyasiye, partiye değil Türkiye Cumhuriyeti’ne yapılan hain darbe girişimidir” diye konuştu.
15 Temmuz gecesi içerisinde bulunduğu otomobil tank tarafından ezilen Görkem Altaylar, ilk olarak kendilerine araba çarptığını zannettiğini ancak daha sonra tankın olduğunu fark ettiklerini belirtti.

 

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button