Arabadan in, bisiklete bin…

Bahçelievler'in bisiklet yolu

16-22 Eylül Avrupa hareketlilik haftası kapsamında “Herkes için Sıfır Emisyonlu Hareketlilik” teması ile gerçekleştirilen etkinlikte, Bahçelievler Belediyesince yaptırılan bisiklet yolunun ilk etabı açıldı.

Pandemi kurallarına uyularak yapılan açılış törenine, AK Parti 21. Dönem Milletvekili Şamil Ayrım, Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır, AK Parti İstanbul Gençlik Kolları Başkanı Osman Tomakin, AK Parti Bahçelievler İlçe Başkanı Av. Ramazan Açıkgöz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bakırköy İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Metin Albayrak, Belediye Meclis Üyeleri ve ilçe sakini bisiklet severlerin katılımıyla gerçekleşti.

Törende konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır; “Bisiklet yollarını yapmaktaki amacımız, sağlıklı nesiller yetiştirmek ve mahalle içerisinde trafik yükünü azaltarak erişilebilirliği arttırmak ve çocuklarımızın güvenle bisiklet kullanabilmeleri sağlamaktır” dedi.

Bahçelievler'in bisiklet yolu

Tamamı 4360 metreden oluşan projenin Talatpaşa Caddesi üzerinde yapımı tamamlanan gidiş-geliş 1160 metrelik ilk etabı vatandaşların kullanımına sunuldu. Etkinlikte, 3200 metrelik ikinci bisiklet yolu etabının yapım startının yanı sıra ilçenin çeşitli noktalarına yerleştirilecek bisiklet park alanlarının da tanıtımı yapıldı.

Bisiklet tamir ve bakım standı ve bisiklet aksesuar standının yer aldığı açılışta bisiklet akrobasi gösterisi yapıldı. Bisiklet tutkunları açılışın ardından, araç trafiğine kapatılan Talatpaşa Caddesi üzerinde doyasıya pedal çevirdi.

Etkinlikte ayrıca, bisiklet yolunun açılışı sebebiyle belediyenin sosyal medya hesapları üzerinden yapılan çekilişle belirlenen kişilere Bahçelievler Belediye Başkanı Dr. Hakan Bahadır tarafından bisiklet hediye edildi. 

TALATPAŞA BİSİKLET YOLU: (açıldı) 

Talatpaşa Caddesi’nin Adnan Kahveci Bulvarı ile kesişiminden başlayarak ve Talatpaşa Caddesi- Deli Hüseyin Paşa Caddesi kesişimine kadar devam etmektedir. Bisiklet yolu belirtilen güzergahta gidiş ve dönüş şeklinde tasarlanmış olup bisiklet yolu uzunluğu gidiş dönüş olmak üzere 1160 metredir.

 KEMAL SUNAL CADDESİ -KERİM ÇAVUŞ CADDESİ BİSİKLET YOLU: (Yapımına başlandı)

Soğanlı Mahallesi, Kemal Sunal Caddesi Kocasinan Karakolu önünden başlayacak olup;  Kerim Çavuş Caddesinin Saray Caddesi kesişimin de sonlanacaktır. Bisiklet yolu belirtilen güzergâhta gidiş ve dönüş şeklinde tasarlanmış olup bisiklet yolu uzunluğu 3200 metredir.

😃+

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now Button