Ametist’ten mutlu gülüşler

Bahçelievler’in diş merkezlerinden Özel Ametist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, müşterilerini diş problemi olsun ya da olmasın yerlerini görmeye davet ediyor.

Bir insanda ilk göze çarpan dişlerdir. Kadın veya erkek fark etmez. Eğer dişleriniz muntazamsa daha özgüvenli olursunuz. Gülüşleriniz bile değişir. Kısaca insan vücudunda dişler önemli bir yere sahiptir. Bu bağlamda diş bakımı önemlidir. Bahçelievler’in güvenli kliniklerinden olan Özel Ametist Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniği, müşteri memnuniyetini ön planda tutuyor. Son dönem tekniklerle hastalarına hizmet veren Ametist’te uzman diş doktorları görev yapıyor.


İşte Ametist Dental Clinic’te yapılan işlemlerden bazıları:

GÜLÜŞ TASARIMI
Gülüş tasarımı tedavisi denince her ne kadar diş beyazlatma yöntemi akıllara gelse de tedavinin kapsamı oldukça geniştir. Gülüş tasarımı; çeşitli nedenlerle estetik açıdan görünümü bozulan diş ve diş etlerinin, hastaların yüz şekilleri göz önünde bulundurularak olabildiğince doğal ve güzel bir görünüme kavuşturulması işlemidir. Güldüğünüzde dişlerinizin ne kadarının göründüğünden cinsiyetiniz ve yaşınıza kadar pek çok kriter ideal gülüşünüzü ortaya çıkarmamızda etkili oluyor. Size özel tasarladığımız gülüş estetiği ile artık gülüşünüzü saklamak zorunda kalmayacaksınız.

Gülüş Tasarımı Avantajları
● Diş kapanışı sorunu ortadan kaldırır.
● Renk bozuklukları, lekeler giderilir.
● Kayıp dişlerin oluşturduğu boşluk yerler kaplama ile doldurulur.
● Kırık dişlerin onarımı sağlanır.
● Diş eti bozuklukları giderilir.
● Ayrık diş aralıkları kapatılır.
● Estetik bir görüntü oluşumu sağlar.
● Doğal görünümlü dişlere sahip olunur.
● Daha genç ve çekici görünmeyi sağlar.

SMİLE DESİGN:
Herhangi bir nedenle diş ve diş etlerinde meydana gelen olumsuzluklar sonucu estetik görünümünü yitirmiş hastaların dental yönden hem sağlığına kavuşturulması hem de estetik yönden dişlerine ve dolayısıyla gülüşlerine doğal bir görünüm kazandırılması işlemidir.
Gülümsemek yüz ifadelerimizin başında gelir ve söz olmadan gerçekleştirilen iletişim sürecinin önemli parametrelerinden biridir. Bu durum ağız sağlığına ilişkin estetik kaygıları da beraberinde getirmiştir. Estetik bir görünüm elde etmek amacıyla hem muayene hem de tedavide talep edilen yöntemlere bu kaygı kaynaklık eder.

Gülüşlerine doğal ve sağlıklı bir görünüm kazandırmak isteyen herkes günümüz dental estetik teknolojisini merakla takip etmeye ve tercihini de klinik analizlerin vereceği sonuçlar doğrultusunda önerilen tedavi yöntemlerinden yana kullanmaya başlamıştır. Gülüş tasarımı programı da bütün bunların sağlanması için; keşif, tanı, analiz, uygulama şeklinde bir dizi süreci içerir.

SMİLE DESİGN TEDAVİSİ
Gülüş, spesifik açıdan birbirleri ile koordineli olarak üstlendikleri misyonlar çerçevesinde birçok yüz bölümünün katkıda bulunduğu bir mimik olduğundan, tasarım sürecini detaylı bir analiz başlatır. Şöyle ki, yüz analizi; alındaki saç çizgisi, kaşlar, burun tabanı, çene ucu olarak belirlenmiş dört ayrı noktadan çizildiği varsayılan yatay hatların yüzü eşit üç bölüme ayırdığının kabulüyle başlar. Bu bölümleme yüz ve gülüşe ilişkin karakteristik bilgiler verir.

DENTAL ANALİZ
Gülüş estetiği ile doğal ve sağlıklı bir görünüm elde edilmesinin başlıca koşullarından biri de dental analizdir. Tedavi sürecinin ön hazırlıklar ile kişiselleştirilmesinde hekimin yetkinliği kadar, hastanın ağız ve kas yapısının kendine özgü niteliklerinin belirlenmesi de rol oynar. Bu analizde; dişin fiziksel yapısı (boyut), dişler arası oran (uyum), dişler arası mesafe (konum), diş kökleri, dişlerdeki eğim, yaş ve cinsiyet faktörü, simetri, diş rengi gibi gülüşe etkiyen birçok nitelik araştırılır.

Call Now Button